Renginių kalendorius
<< kovas, 2021 >>
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Kaišiadorių rajono švietimo ir sporto paslaugų centras - savanorius priimanti įstaiga

2021.02.04

2020 m. birželio 30 d. Kaišiadorių rajono švietimo ir sporto centras buvo akredituotas ir tapo savanorius priimančia organizacija. Akreditacijos trukmė -3 metai. Sausio mėnesį „išleidome“ pirmąją savanorę Justiną, kuri 6 mėnesius savanoriavo. Džiaugiamės, kad jauni žmonės dalį savo laisvalaikio skiria prasmingam ir naudingam darbui.

Štai keletas Justinos minčių apie savanorystę.

Savanorystė – tai nesibaigiantis savęs ieškojimas padedant kitiems žmonėms. Taip manau aš, Kaišiadorių rajono švietimo ir sporto paslaugų įstaigos savanorė Justina Ivoškaitė. Savanorystei paskyriau 6 mėnesius, per kuriuos įgijau nemažai patirties. Patyriau labai daug pasisekimų, tačiau netrūko ir mažų trikdžių. Kai kuria patirtimi ir norėčiau pasidalinti.

Visų pirma, viena iš veiklų, kuri įsiminė savanoriaujant šioje įstaigoje, tai darbas vaikų sporto stovykloje. Kelias dienas iš eilės reikėjo viską pradėti nuo ankstaus ryto iki vakaro, kad įvykdyčiau visas skirtas užduotis. Turėjau surašinėti visus vaikus(jų buvo 2 skirtingo amžiaus grupės per dieną), patiekti tam tikras priemones pagal grafiką, prižiūrėti juos. Pirmosiomis dienomis buvo kiek nelengva susigaudyti, taip pat turėjau labai mažai patirties ir su pačiais vaikais, tad jaučiausi šiek tiek sutrikusi. Tačiau po kelių dienų buvo nepaprastai gera, kad galėjau susitvarkyti su bet kuo. Taip pat tai mane išmokė didelės atsakomybės, kantrumo bei elgesio su pačiais vaikais. Kita taip pat įdomi patirtis buvo ir veikla pačiame baseine. Ten turėjau surašinėti kiekvieno vaiko greičius per varžybas. Buvo taip pat be galo įdomu žiūrėti, kuris varžovas atplauks pirmas. Taigi, tai buvo mano vienos iš mėgstamiausių veiklų savanorystės metu.

Tikiu, kad ir toliau vykdysiu panašias veiklas, tačiau galbūt kitose organizacijose, įstaigose. Taip pat labai džiaugiuosi savo kuratore Jurgita Jakaite-Truskauskiene, kuri lydėjo mane visą savanorystės laikotarpį. Labai dėkoju jai už jos nuoširdumą, kantrybę. Tikiuosi, kad ši įstaiga  ir toliau priims savanorius, kurie bus darbštūs bei veiklūs. Taip pat norėčiau paraginti kiekvieną nedvejoti ir išbandyti šią veiklą, kuri gali išmokyti daug naujų dalykų. Neabejoju, kad nesigailėsite.

Nuo sausio mūsų įstaigoje savanoriauja Matas Šimonis, deja dėl karantino savanorystę laikinai sustabdėme, bet tikimės, kad pasibaigus apribojimams, Matas pas mus įgis naudingos patirties.


Atgal